Shinty fixtures

Want to read more?

We value our content  and access to our full site is  only available with a  subscription. Your subscription entitles you to 7-day-a-week access to our website, plus a full digital copy of that week’s paper to read on your pc/mac or mobile device In addition your subscription includes access to digital archive copies from 2006 onwards

Just want to read one issue? No problem you can subscribe for just one week (or longer if you wish)

Already a subscriber?

 

Subscribe Now

Saturday March 9

Mowi Premiership

Caberfeidh v Newtonmore, Andy MacLean

Kilmallie v Inveraray, Archie Ritchie

Kingussie v Lochaber, Alex MacVicar

Kinlochshiel v Kyles Athletic, Deek Cameron

Oban Camanachd v Lovat, Ross Brown

Mowi National Division

Beauly v Bute, Calum Girvan

Fort William v Oban Celtic, Martin MacLean

Glasgow Mid Argyll v Glenurquhart, Robert Baxter, 3pm.

Strathglass v Skye, Graham Cameron

Mowi North Division 1

Glenurquhart v Kinlochshiel, John Angus Gillies

Inverness v Caberfeidh, Steven MacLachlan

Lovat v Fort William, Ronnie Campbell

Newtonmore v Aberdeen University, David Mitchell

Skye v Kingussie, Iain Kennedy, 3pm.

Mowi South Division 1

Glasgow Mid Argyll v Aberdour, Robert Baxter, noon.

Inveraray v Ballachulish, Euan Pearson

Kyles Athletic v Col Glen, Lucy McNulty

Taynuilt v Lochside Rovers, Graham Fisher

Mowi North Division 2

Boleskine v Lewis, Des McNulty, 1.30pm

Inverness v Strathglass, John Wood, noon

Lochcarron v Kilmallie, John Matheson

Strathspey v Beauly, Neil MacDonald, 1.30pm

Mowi South Division 2

Aberdour v Kilmory, Ewan MacDonald

Oban Celtic v Glenorchy, Jim Innes

All throw ups 2.30pm, unless stated.

Women’s Camanachd Association

Saturday March 9

Skye Ladies v Ardnamurchan Ladies, Iain Kennedy, noon.

Sunday March 10

Lochaber Ladies v Glenurquhart Ladies

Strathspey Ladies v Aberdour Ladies

Badenoch Ladies v Glasgow Mid Argyll Ladies 1st, Davie Anderson, 1pm

Development League

Central League hosted by Uddingston, noon.